Як вибирати новий автомобільний акумулятор

Автомобільна акумуляторна батарея зазвичай служить три роки. Термін служби високоякісних батарей досягає шести років і більше.

Якщо двигун не запускається, є підозра на несправність акумуляторної батареї. Але не поспішайте в магазин за новим акумулятором, спочатку перевірте на працездатність старий!

Ареометром перевiрте щільність електроліту. Щільність повинна відповідати рекомендованiй для вашої кліматичної зони і бути однаковою в усіх банках. Якщо щільність нижча за норму – спробуйте зарядити акумулятор. Зніміть клеми і протріть їх розчином питної соди. Очистьте верхню поверхню акумуляторної батареї. Зробіть зачистку клем акумуляторної батареї і клем провідників дрібною шкіркою. Акуратно і без зайвих зусиль закріпiить провідники на клемах батареї.

Увага! Клема негативної полярності завжди відключається від акумулятора першою, а підключається останньою. Зарядка акумулятора робиться тільки за умови хорошої вентиляції приміщення.

Якщо акумулятор зарядився, а автомобіль завівся, то батарея ще послужить. Треба визначити причину розрядки батареї. Перевірте ланцюг зарядки автомобіля (генератор, регулятор напруги) і проаналізуйте особливості експлуатації машини. Автомобіль довго простоює на стоянці? Перед тривалою стоянкою слід від’єднати негативний дріт бортової мережі від батареї щоб уникнути витоків струму і розрядки акумулятора.

Здійснюються короткі поїздки, двигун часто глушиться і заводиться? Акумулятор не устигає відновити заряд, необхідно періодично заряджати його за допомогою зарядного пристрою.

Якщо перевірка вказала на несправність акумулятора, йдемо в магазин за новим!

Вибір акумуляторів в магазинах і на ринках зараз величезний, чим же керуватися? В першу чергу, габаритні розміри нової батареї і порядок розташування її клем мають бути такими ж, як і на старій батареї. Батарея повинна надійно утримуватися пристосуваннями, що кріплять, на своєму штатному місці, а провідники повинні кріпитися до клем без натягнення. Часто однакові акумулятори випускаються з двома варіантами розташування клем!

Зверніть увагу на діапазон робочих температур батареї, якщо вам іноді доводиться заводити автомобіль на морозі.

Номінальна ємнiсть батареї має бути більша або рівна рекомендованiй виготівником. Думка, що ємнiсть батареї повинна строго відповідати рекомендованiй – невірна. Якщо нова батарея матиме трохи завелику ємнiсть, то це позначиться на терміні її служби тільки позитивно.

Перевірте дату виготовлення акумулятора. Не купуйте акумулятор, якщо від дати його виготовлення пройшли три місяці або більше.

Не купуйте китайські батареї, вони можуть не прослужити і року. Беріть акумулятори відомих марок.

Бережіть новий акумулятор, не забувайте його обслуговувати!

Вдалої покупки!