Вибір пристрою для зарядки автомобільного акумулятора

Для автолюбителя, що здійснює поїздки регулярно і круглий рік, мати зарядний пристрій для зарядки автомобільної акумуляторної батареї дуже бажано. Якщо автомобіль експлуатується тільки влітку або тільки під час відпустки, зарядний пристрій абсолютно потрібний.

Вибір зарядних пристроїв в магазинах і на ринках величезний. Що ж купити? Чим же керуватися при виборі пристрою і як не помилитися?

Пристрої бувають зарядні і зарядно-пускові.

Перші служать для заряджання розрядженого акумулятора. Другими можна не лише зарядити акумулятор, але й запустити двигун, не чекаючи достатнього рівня зарядженості акумуляторної батареї. Другі істотно дорожче.

Відрізняються пристрої і по електричному режиму зарядки – струму і часу зарядки. За звичай номінальний струм зарядки приймають рівним десяти відсоткам від паспортної місткості акумулятора. При повністю розрядженій батареї і з урахуванням втрат, час повної зарядки батареї таким струмом складе близько 15 годин. На практиці батарея рідко буває повністю розряджена. Крім того, в процесі експлуатації місткість батареї знижується. Ці чинники призводять до того, що в процесі зарядки доводиться регулярно контролювати зарядженість батареї.

При сучасному розвитку електроніки і мікроконтроллерів, зарядні пристрої рідко працюють по стандартному алгоритму. Вони самостійно контролюють рівень заряду акумулятора, в процесі зарядки проводять безліч циклів “заряд – розряд”, усуваючи сульфатацію батареї і збільшуючи реальну її місткість, відключаються після повної зарядки. У деяких передбачені прискорені режими зарядки і, навпаки, зарядка слабким струмом для компенсації саморазряда акумулятора при тривалих простоях. Ціна таких пристроїв, зібраних з використанням сучасної електроніки, істотно вище.

Перед вибором зарядного пристрою слід уточнити номінальну місткість акумулятора вашого автомобіля, цей параметр вказаний на корпусі акумуляторної батареї і в її паспорті. Для легкового автомобіля виберіть пристрій з вихідною напругою 12 вольт. Якщо у вас є і мотоцикл з акумулятором шестивольта – купуйте облаштування з перемикачем режиму зарядки (6 або 12 вольт). Вивчіть функції і ціну пропонованих пристроїв.

Не рекомендується купувати дорогі зарядні пристрої з великим запасом значення зарядного струму. Дуже бажано завжди заряджати батарею струмом, значення якого не перевищує 10% її номінальної місткості. Режим швидкої зарядки великими струмами допустимий тільки при гострій нестачі часу. Швидка зарядка завжди знижує ресурс батареї!

Вивчіть параметри, особливості і ціни пропонованих зарядних пристроїв і купуйте. Перед роботою уважно вивчите інструкцію і правила техніки безпеки.

Вдалої покупки!