Про зберігання автомобіля просто неба

Про місце зберігання вашого автомобіля варто замислитися ще до його купівлі. Автомобіль можна зберігати і просто неба, і в гаражі, і в підземній парковці.

Зберігання автомобіля на платній відкритій стоянці цілком допустиме. Необхідно дотриматися певних рекомендацій, тоді ваш автомобіль залишиться у збереженні і цілості.

Головна проблема відкритих майданчиків – порівняно легкий доступ злодіїв і хуліганів до автомобіля. Окрім цього, в процесі зберігання просто неба автомобіль піддається шкідливій дії погодних чинників. Це і різкі перепади температур, і опади, і пряме сонячне світло.

Але ж і в гаражі зазвичай немає хорошої вентиляції і вологість повітря підвищена, що прискорює корозію автомобільного кузова. На відкритих стоянках такої проблеми немає, там уся вода випаровується дуже швидко.

Якщо автомобіль майже не експлуатується взимку, його слід правильно підготувати до перебування просто неба. Краще всього зберігати автомобіль в тіні, оскільки із-за нерівномірного нагріву кузова променями сонця термін служби лакофарбного покриття авто різко скорочується. Місце стоянки має бути видимим з ваших вікон, або, якщо це стоянка платна, з вікон сторожового приміщення.

Слід повністю заправити автомобіль паливом для захисту стінок бензобака від зіткнення з водяним конденсатом, з метою запобігання корозії. Також требі вимити й ретельно висушити автомобіль. Переважне професійне миття. Бруд має бути видалений з усіх важкодоступних місць!

Слід обробити спеціальними засобами колеса і інші гумові деталі. Кузов обробіть антикорозійним складом, приділяючи особливу увагу місцям, де є сліди іржі.

Бажано захистити автомобіль від опадів навісом. Не користуйтеся брезентовими чохлами, під ними волога довго не висихає, викликаючи корозію.

Взимку дуже бажано здійснювати короткі поїздки на автомобілі хоч би один раз на місяць. При цьому ви застрахуєтеся від багатьох неприємних “сюрпризів” навесні, при спробі запуску двигуна після зимового сезону. Акумулятор, гальмівні колодки, амортизатори, сальники і інші деталі дуже не люблять довгих простоїв.

На стоянці не слід користуватися ручним гальмом щоб уникнути прилипання гальмівних колодок.

Зберігати автомобіль на відкритому майданчику можна, але небажано. Найкращий варіант – добре вентильований гараж.