Про рух під час дощу

Якщо почався дощ, треба негайно, але плавно скинути швидкість. Дорога на початку дощу особливо слизька – увесь дорожній пил перетворюється на бруд, при цьому коефіцієнт зчеплення автомобільних шин з асфальтом різко знижується. Значно погіршується видимість. У таких умовах занесення автомобіля при різкому маневруванні дуже вірогідне – уникайте різких гальмувань, збільште дистанцію. Через декілька хвилин дощ змиє слизьку плівку і зчеплення колес з дорогою покращає.

Дуже небезпечні в дощ ділянки свіжого асфальту, вони нагадують за властивостями ожеледь. Навіть утрішня роса на такій ділянці різко погіршує зчеплення колес з дорогою.

При сильному дощі дуже небезпечні і рівні ділянки шосе з якісним покриттям, вода покриває їх суцільною плівкою, збирається в калюжі. Якщо колеса не устигають видавити з-під себе воду – починається аквапланування. Це дуже небезпечне явище відгукнеться повною втратою керованості автомобілем. Початок аквапланування помітити легко – кермо починає обертатися абсолютно без зусиль. Ні в якому разі не намагайтеся маневрувати, просто негайно зніміть ногу з педалі акселератора і чекайте відновлення зчеплення з дорогою!

Перед калюжами завжди знижуйте швидкість. Зайві бризки води не лише погіршують і так поганий огляд дорожньої обстановки. При попаданні на високовольтні дроти, свічки й котушку, водні бризки можуть привести до збоїв в роботі системи запалення аж до зупинки двигуна. Крім того, калюжі можуть приховувати небезпечні ями в дорожньому покритті. Після подолання калюж необхідно просушити гальмівні накладки декількома плавними гальмуваннями.

Рухаючись в дощ в колоні, завжди збільшуйте дистанцію. Підніміть бічні стекла – уникайте брудних бризок від обганяючих і зустрічних автомобілів.

Якщо знаходяться “герої” і вас обганяють – будьте готові включити склоомивач. У сильний дощ увімкніть габаритні вогні або ближнє світло фар. Ніколи не виїжджайте на неасфальтоване узбіччя, навіть якщо його стан здається вам цілком надійним.

Дотримуйтеся цих простих рекомендацій, і ви доберетеся без подій до пункту призначення навіть при сильному дощі!