Про окуляри для водія

Придбавши автомобіль, обов’язково замисліться про купівлю окулярів. Якщо у вас відмінний зір – придбайте хороші сонцезахисні, а при поганому зорі відвідайте офтальмолога для підбору кригуючих окулярів.

Взагалі, свій зір перевіряти слід хоч б один раз на рік. Водіння машини – серйозне випробування для очей, і при регулярній їзді зір можна зіпсувати дуже швидко. Офтальмологи розповідають, що переважна більшість водіїв транспорту не приділяють належної уваги стану здоров’я своїх очей, а в поліклініку приходять вже з наявністю серйозних проблем із зором. Не треба довго пояснювати, до чого може привести (і приводить), наприклад, дистрофія сітківки або ураження зорового нерва. Особливу проблему представляє і пониження контрастної чутливості очей, коли у сутінках запросто можна не побачити пішохода або велосипедиста! Багатьох проблем можна уникнути, якщо своєчасно і правильно підібрати окуляри або контактні лінзи.

Що ж вибрати водієві, контактні лінзи або окуляри?

Звичайно лінзи зручніше. Вони не спотворюють реальність і не обмежують зір на периферії, як окуляри. Лінзи не треба поправляти, вони ніколи не злітають з очей.

Нарівні з безперечними достоїнствами, контактні лінзи мають й недоліки. Лінзи дорожче за окуляри і вимагають спеціального догляду. Правда, є одноденні лінзи, які міняють щодня. Вони не вимагають догляду, але коштують дорожче. Контактні лінзи носити можна не усім і не завжди. При використанні лінз регулярні відвідування свого офтальмолога стають обов’язковими! А в ясні літні дні контактні лінзи навіть з ультрафіолетовим фільтром не можуть повністю захистити очі, потрібні ще і якісні сонцезахисні окуляри.

Якщо ж ви зупините свій вибір на окулярах, то і їх підбором теж повинен займатися лікар, при цьому слід попросити окуляри саме для управління автомобілем. Лікар підбере лінзи з повною корекцією. Купуючи в салоні оправу, слід звернути увагу на посадку окулярів. Окуляри водія не повинні спадати, а дужки – заважати огляду. Лінзи слід вибирати з міцного полімерного матеріалу. Скляними лінзами водіям користуватися заборонено, вони розбиваються при ударах і можуть нанести травми! Вибирайте повністю прозорі лінзи.

В деяких випадках водієві доцільно в якості другої пари замовити окуляри із спеціальними лінзами. Такі лінзи бувають:

– з покриттям антивідблиску. Вони пропускають більше світла і бувають корисні в умовах недостатку світла;

– з поляризаційним світлофільтром. Прибирають відблиски на асфальті, затемняють небо. Прекрасні вдень, в сонячну погоду і абсолютно непридатні вночі;

– “хамелеони” або фотохромные лінзи. Змінюють оптичну щільність під впливом яскравого світла – темніють на сонці. Їх можна використовувати вдень;

– “антифари” з лінзами жовто-помаранчевого кольору підходять не лише при нічному водінні, але і в похмуру погоду. Підвищують контраст зображення.

Не відкладайте візит до окуліста, і нехай в дорозі вас завжди супроводить удача!